Piotr Surowiecki - prosto o rzeczach ważnych Piotr Surowiecki

Wśród polskich dzieci z Wileńszczyzny

Wczoraj późnym wieczorem wróciłem z Czaplinka, gdzie odwiedziłem polskie dzieci z Wileńszczyzny wypoczywające na kolonii.

autor: Piotr Surowiecki | opublikowany: 2020-08-16 17:51

Kolonie były organizowane przez Wspólnotę Miłosierdzia Bożego z Solecznik, bo koszty zwykłego wypoczynku w Polsce przekraczałyby możliwości finansowe rodzin dzieci. Przewodniczący tejże wspólnoty p. Tadeusz Romanowski, a także ks. Tomasz Szugalski oraz władze samorządowe Czaplinka i powiatu drawskiego - to główni dobrodzieje, dzięki którym dzieciaki mogły zobaczyć Polskę oraz bawić się w swoim gronie. Świetny i budujący przykład współpracy ludzi dobrej woli oraz władz samorządowych!
Dzieci z opiekunem
Dzieci przy płocie patrzą na zwierzęta
Zwiedzanie zagrody pokazowej żubrów - wycieczka na zaproszenie władz powiatu drawskiego
W rodzinie przygotowaliśmy upominki (chłopcy dostali m.in. klocki z żołnierzami Błękitnej Armii i Józefem Piłsudskim) i wraz z dwoma synami udało nam się przybyć do Czaplinka i spędzić z dzieciakami i p. Tadeuszem niemal cały dzień. Oby zasiane w sercach dzieci ziarno miłości do Boga i Polski przyniosło kiedyś plon!
Ja z p. Tadeuszem Romanowskim
Tadeusz Romanowski - założyciel i opiekun Wspólnoty Miłosierdzia Bożego
Wywiad z p. Tadeuszem można przeczytać tutaj, natomiast więcej o działalności Wspólnoty Miłosierdzia Bożego - na jej stronie: www.wmb.lt.

Media społecznościowe

Moje profile ### Twitter ### Facebook ### Albicla ### Agappe